Indie game storeFree gamesFun gamesHorror games
Game developmentAssetsComics
SalesBundles
Jobs
Tags

dini, milli, irki, siyasi ve NSFW icerik yasaktir

A topic by steryo created Jun 25, 2021 Views: 397 Replies: 7
Viewing posts 1 to 6

komple gerceklikle baglanti kurmak yasak yani?

Bir şeyi fısıldayarak söylersen daha fazla ilgi çeker bağırarak söylersen daha az ilgi çeker siz fısıldayanlardansınız.

(+1)

oyunlar bir sanat mediumu olarak fisildar zaten, oyunda da toplumsal gerceklikten bahsedemeyeceksem ne anlami kaldi bu topraklarda yasamanin?

insan bu tip platformlarda da organizatorun kendi basi yanmasin diye guncel politik ortama uygun kural ve yasak gorunce uzuluyor. genclerin bir kismi bu yasaklarla var olmaya calisirken diger yarisi ise uretmiyor ve hatta kendini tuketiyor uyusturucular ve hedonist hayat tarziyla. bari uretenlerin onunde engeller olmasin, ya da o engelleri koyanlar en azindan yine uretenler olmasin, otosansurlemek yerine birakalim birileri rahatsiz olsun. 

bu kadar korkaklikla degil sanat, degil oyun yapmak; yasanmaz bile arkadaslar. yasiyorum sanirsiniz, olmeye cok az kala ne kadar bos ve bastirilmis bir hayat yasadiginizi fark edersiniz ve oylece karanliga karisirsiniz. 

hahah organizator bey de basbakan simulator yapiyor proje olarak, siyaset sadece jam e ozel yasak herhalde :D papers pleaseden etkilendigini soyluyor bir de, papers please kadar politik, siyasi, multeci sorunlarini tartisan ve sovyet burokrasinin cikmazini gosteren bir oyun daha bilmiyorum herhalde. 

Host(+1)

Hocam merhabalar, bu bahsedilen yasaklar sizlerin literally gidip de bu değerlere hakaret etmenizi engelleyen yasaklardır. Maalesef bu tarz etkinliklerde çok fazla sorun çıkabiliyor ve bu beni değil, sizleri etkileyen bir durum. Sayfada da dediğimiz gibi, Mağara Jam olarak hiçbir hakkımız yok oyunlarızın üstünde. Yapılan her şey de sizin sorumluluğunuzda. Sadece sizler değil, küçük yaşta katılan dostlarımız da olduğu için böyle bir kural koyuyoruz ki sıkıntı yaşamasınlar. Gidip de normal eleştiri yaptığınız, bu olaylarla ilgili oyunlarda hiçbir sıkıntı yok. Tek isteğimiz bu tarz kategorilerde hakaret etmemeniz ki başınız yanmasın. Malum, en ufak şeyde bile başı yanabilen bir ülkedeyiz. 

Sevgiler 

Submitted(+1)

peki bir şey dicem hakaret gibi değilde mesela "sen belediye misinki açtığın çukuru kapatmıyorsun" gibi bir gönderme olabilirmi

samimi cevabin icin tesekkurler at0mdev, demek istedigini anliyorum ve burdan kendime de pay cikariyorum. ben de genclerin basinin belaya girmesini istemem, agresif tavrimdan dolayi da ozur diliyorum boyle bir geri donus beklemiyordum acikasi. konusmak yerine uretmek lazim birilerini cesaretlendirmek istiyorsak, bunu yapamamanin verdigi hazimsizlikla nerede bir baski gordugumu dusunsem saldiracak hale geldim, o hale getirdi beni bu yirmi yillik surec. sevgiyle kalin, iyi jamler.

toplumsal gerçeklerden kaçınarak nereye varılmak istenmektedir? Uyutulmuş, bastırılmış toplumdan yakınanlar bizzat kendileriyken bu engeller tam olarak neye hizmet etmektedir? oluşturacağımız oyunlarda mevcut sistemin sorunlarını işlememize karşı olmak nasıl bir zihniyetin dayatmasıdır? sizce sanat bu tür bir toplumda gelişme olanağına sahip midir? bu tür sorunların sessiz kalınarak çözülemeyeceği noktasında hepimiz hemfikirsek, her kesime hitap etmeye çabalayıp suça ortak olmaya, büyük birader'in hakimiyeti altındaki ümitsiz geleceğe kendi adımlarımızla ilerlemeye hacet var mıdır?